Reviews Asus Eee PC 900A-WFBB01 Netbook, White Special Prices
Asus Eee PC 900A-WFBB01 Netbook, White
Asus Eee PC 900A-WFBB01 Netbook, White By Asus
  • Intel Atom N270 1.60 GHz processor
  • 1 GB DDR2 RAM
  • Asus customized Linux operating system
  • 802.11b/g Wireless LAN
  • 4 GB SSD (Solid-State Disk) internal storage capacity
Asus Eee PC 900A-WFBB01 Netbook, White Description
The Asus Eee PC 900A WFBB01 Refurbished Netbook features a 8.9-inch WSVGA LED-backlit TFT active matrix Display, an Intel Atom N270 1.6GHz processor, 1GB of DDR2 memory, and a 4GB Solid State Drive. Its efficient 4-cell lithium battery delivers extended playing time that will allow you to work or play, even if you’re flying from coast to coast.